Cyklistické přesuny: Tým Bora – hansgrohe je kompletní. S Rakušanem Patrickem Gamperem závodní tým ukončil své působení na přestupovém trhu. Tým mění i jeho krajan Sebastian Schönberger. Příští rok pojede za B&B Hotels – Vital Concept.
Cyklistické převody: přehled všech převodů – stav: 16.11.
Tým Bora – hansgrohe bude v nadcházející sezóně tvořit 27 mužů. V osobě Patrik Gamper závodní tým Raublinger nyní provedl svůj poslední přesun a doplnil tým jezdců. Po jeho posledním úspěšném roce do 23 let v Tirol KTM Cycling Team je profesionální kariéra Patricka Gampera teprve na začátku. Ve svém absolutně oblíbeném týmu potkává čtyři krajany. V jeho novém týmu nebudou Rakušané Sebastian Schönberger. 25letý hráč se stěhuje z italské druholigové Neri Sottoli - Selle Italia - KTM do Francie do B&B Hotels - Vital Concept.
Nechybí ani zprávy z německého tábora. Zatímco Johannes Fröhlinger (Sunweb) oznámil svůj odchod do důchodu ve věku 34 let Rick Zabel (Katusha – Alpecin), že v nadcházející sezóně bude stát na startu za Israel Cycling Academy. Závazek od se očekává také v nejbližších dnech Nils Politt (Katuša-Alpecin).
AG2R La Mondiale
Odjezdy: Samuel Dumoulin (konec kariéry), Nico Denz (Sunweb), Hubert Dupont (konec kariéry)
Dodatky: Jaakko Hänninen (-), Lawrence Naesen (Lotto - Soudal), Andrea Vendrame (Androni Giocattoli - Sidermec), Clément Champoussin (-), Harry Tanfield (Katusha - Alpecin)
Astana
Odjezdy: Andrey Zeits (Mitchelton - Scott), Davide Villella (Movistar), Dario Cataldo (Movistar), Jan Hirt (CCC), Magnus Cort Nielsen (EF Education First), Davide Ballerini (Deceuninck - Quick-Step), Pello Bilbao (Bahrajn - Merida), Arťom Zacharov (?)
Dodatky: Vadim Pronskiy (Vino - Astana Motors), Davide Martinelli (Deceuninck - Quick-Step), Harold Tejada Canacue (Medellin), Aleksander Vlasov (Gazprom - RusVelo), Alex Aranburu (Caja Rural - Seguros RGA), Fabio Felline (Trek - Segafredo ), Oscar Rodriguez (Euskadi – Murias)
Bahrajn-Merida
Odjezdy: Vincenzo Nibali (Trek – Segafredo), Antonio Nibali (Trek – Segafredo), Rohan Dennis (?)
Dodatky: Mikel Landa (Movistar), Wouter Poels (Ineos), Mark Cavendish (Dimension Data), Pello Bilbao (Astana), Eros Capecchi (Deceuninck - Quick-Step), Scott Davies (Dimension Data), Marco Haller (Katusha - Alpecin), Rafael Valls (Movistar), Kevin Inkelaar (Groupama – FDJ CT), Fred Wright (-), Santiago Buitrago (-)
Bora-hansgrohe
Odjezdy: Davide Formolo (UAE Team Emirates), Christoph Pfingsten (Jumbo – Visma), Leopold König (?)
Dodatky: Lennard Kämna (Sunweb), Ide Schelling (SEG Racing Academy), Matteo Fabbro (Katusha – Alpecin), Martin Laas (Illuminate), Patrick Gamper (Tirol KTM)
CCC
Odjezdy: Laurens Ten Dam (konec kariéry), Lukas Owszian (Arkéa – Samsic), Ricardo Zoidl (Felbermayr – Simplon – Wels), Amaro Antunes (W52/FC Porto)
Dodatky: Matteo Trentin (Mitchelton - Scott), Georg Zimmermann (Tyrolsko - KTM), Ilnur Zakarin (Katusha - Alpecin), Jan Hirt (Astana), Fausto Masnada (Androni Giocattoli - Sidermec), Michal Paluta (CCC Development Team), Pavel Kochetkov ( Kaťuša – Alpecin), Kamil Malecki (vývoj CCC)
Deceuninck – Rychlý krok
Odjezdy: Elia Viviani (Cofidis), Fabio Sabatini (Cofidis), Davide Martinelli (Astana), Enric Mas (Movistar), Maximiliano Richeze (UAE Team Emirates), Philippe Gilbert (Lotto - Soudal), Eris Capecchi (Bahrain - Merida), Petr Vakoc (Cirkus Corendon)
Dodatky: Bert van Lerberghe (Cofidis), Stijn Steels (Roompot - Charles), Andrea Bagioli (Colpack), João Almeida (Hagens Berman - Axeon), Mattia Cattaneo (Androni Giocattoli - Sidermec), Mauri Vansevenant (-), Davide Ballerini (Astana) , Jannik Steimle (Vorarlbersko - Santic), Ian Garrison (Hagens Berman - Axeon)
Údaje o dimenzích (od roku 2020: Team NTT)
Odjezdy: Lars Ytting Bak (v důchodu), Mark Renshaw (v důchodu), Mark Cavendish (Bahrain - Merida), Jacques Janse van Rensburg (v důchodu), Tom Jelte Slagter (Vital Concept - B&B Hotels), Scott Davies (Bahrain - Merida), Julien Vermote (Cofidis), Stephen Cummings (?), Jacobus Venter (?)
Dodatky: Matteo Sobrero (rozměrová data pro Qhubeka CT), Samuele Battistella (rozměrová data pro Qhubeka CT), Victor Campenaerts (Lotto – Soudal), Carlos Barbero (Movistar), Max Walscheid (Sunweb), Michael Gogl (Trek – Segafredo), Ben Dyball (Sapura), Dylan Sunderland (Bridgelane), Andreas Stokbro (Riwal Readynez), Shotaro Iribe (Shimano)
EF Vzdělání jako první
Odjezdy: Joseph Dombrowski (UAE Team Emirates), Nathan Brown (Rally – UHC), Daniel McLay (Arkéa – Samsic), Taylor Phinney (konec kariéry), Sacha Modolo (Corendon – Circus), Luis Villalobos (?)
Dodatky: Jonasrutsch (Lotto - Kern-Haus), Magnus Cort Nielsen (Astana), Stefan Bissegger (Swiss Racing Academy), Neilson Powless (Jumbo - Visma), Kristoffer Halvorsen (Ineos), Jens Keukeleire (Lotto - Soudal), Ruben Guerreiro (Kaťuša -Alpecin)
Groupama – FDJ
Odjezdy: Benoît Vaugrenard (v důchodu), Steve Morabito (v důchodu), Daniel Hoelgaard (Uno-X)
Dodatky: Kevin Geniets (Groupama - FDJ CT), Alexys Brunel (Groupama - FDJ CT), Simon Guglielmi (Groupama - FDJ CT), Fabian Lienhard (IAM Excelsior)
Ineos
Odjezdy: Diego Rosa (Arkéa - Samsic), Kenny Elissonde (Trek - Segafredo), Wouter Poels (Bahrain - Merida), Kristoffer Halvorsen (EF Education First), David de la Cruz (UAE Team Emirates)
Dodatky: Richard Carapaz (Movistar), Andrey Amador (Movistar)
Jumbo-Visma
Odjezdy: Daan Olivier (v důchodu), Danny van Poppel (Wanty - Gobert), Neilson Powless (EF Education First), Floris De Tier (Corendon - Circus)
Dodatky: Tobias Foss (Uno-X), Tom Dumoulin (Sunweb), Chris Harper (Bridgelane), Christoph Pfingsten (Bora – hansgrohe)
Kaťuša – Alpecin (od roku 2020: sloučení s Izraelskou cyklistickou akademií)
Odjezdy: Ilnur Zakarin (CCC), Nathan Haas (Cofidis), Vjačeslav Kuzněcov (Gazprom – RusVelo), Simon Spilak (konec kariéry), Jose Goncalves (Delko – Marseille), Pavel Kochetkov (CCC), Matteo Fabbro (Bora – hansgrohe), Marco Haller (Bahrain - Merida), Ruben Guerreiro (EF Education First), Jens Debusschere (Vital Concept - B&B Hotels), Dmitrii Strakhov (Gazprom - RusVelo), Steff Cras (Lotto - Soudal), Harry Tanfield (AG2R La Mondiale)
Dodatky: – (Tým izraelské cyklistické akademie, včetně André Greipela)
Lotto – Soudal
Odjezdy: Lawrence Naesen (AG2R La Mondiale), Tiesj Benoot (Sunweb), Victor Campenaerts (NTT), Maxime Monfort (v důchodu), Jens Keukeleire (EF Education First), Enzo wouters (Tarteletto – Isorex), Adam Blythe (v důchodu)
Dodatky: Kobe Goossens (Lotto - Soudal U23), John Degenkolb (Trek - Segafredo), Philippe Gilbert (Deceuninck - Quick-Step), Jonathan Dibben (Madison Genesis), Stefano Oldani (Kometa), Matthew Holmes (Madison Genesis), Steff Cras ( Kaťuša-Alpecin)
Mitchelton-Scott
Odjezdy: Matteo Trentin (CCC), Brent Bookwalter (?)
Dodatky: Kaden Groves (SEG), Barnabas Peák (SEG), Andrey Zeits (Astana), Alexander Konychev (Dimension Data pro Qhubeka CT)
Movistar
Odjezdy: Mikel Landa (Bahrain - Merida), Nairo Quintana (Arkéa - Samsic), Richard Carapaz (Ineos), Jasha Sütterlin (Sunweb), Winner Anacona (Arkéa - Samsic), Carlos Barbero (NTT), Andrey Amador (Ineos), Jaime Castrillo (Lizarte), Rafael Valls (Bahrajn – Merida)
Dodatky: Gabriel Cullaigh (Wiggins Le Col), Iñigo Elosegui (-), Enric Mas (Deceuninck – Quick-Step), Einem Augusto Rubio Reyes (-), Davide Villella (Astana), Dario Cataldo (Astana), Johan Jacobs (-), Juan Diego Alba Bolivar (Coldeportes Zenu), Matteo Jorgenson (-), Juri Hollmann (Heizomat - rad-net.de), Sergio Samitier (Euskadi - Baskicko - Murias)
sluneční web
Odjezdy: Roy Curvers (konec kariéry), Tom Dumoulin (Jumbo – Visma), Lennard Kämna (Bora – hansgrohe), Max Walscheid (NTT), Jan Bakelants (?), Johannes Fröhlinger (konec kariéry)
Dodatky: Mark Donovan (Wiggins Le Col), Alberto Dainese (SEG), Thymen Arensman (SEG), Nico Denz (AG2R La Mondiale), Jasha Sütterlin (Movistar), Tiesj Benoot (Lotto – Soudal), Martin Salmon (Development Team Sunweb), Felix Gall (vývojový tým Sunweb), Nils Eekhoff (vývojový tým Sunweb), Ilan van Wilder (-)
Trek-Segafredo
Odjezdy: Jarlinson Pantano (konec kariéry), Markel Irizar (konec kariéry), John Degenkolb (Lotto – Soudal), Michael Gogl (NTT), Fabio Felline (Astana), Fumiyuki Beppu (Delko Marseille Provence), Alex Frame (?)
Dodatky: Juan Pedro Lopez (Kometa), Vincenzo Nibali (Bahrajn - Mérida), Antonio Nibali (Bahrajn - Mérida), Charlie Quarterman (Holdsworth - Zappi), Michel Ries (Kometa), Emils Liepins (Valonsko - Brusel), Alexander Kamp Egested (Riwal Readynez), Kenny Elissonde (Ineos), Quinn Simmons (-)
SAE Tým Emirates
Odjezdy: Simone Consonni (Cofidis), Daniel Martin (Izraelská cyklistická akademie), Simone Petilli (Wanty – Gobert), Roberto Ferrari (konec kariéry), Manuele Mori (konec kariéry), Rory Sutherland (Izraelská cyklistická akademie)
Dodatky: Alessandro Covi (Colpack), Brandon McNulty (Rally - UHC), Camilo Ardila (EPM), Mikkel Bjerg (Hagen Berman - Axeon), Maximiliano Richeze (Deceuninck - Quick-Step), Davide Formolo (Bora - hansgrohe), Joseph Dombrowski ( EF Education First), David de la Cruz (Ineos)
Zanechat komentář